Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Dlaczego temperatura kontrolowana jest tak ważna?

Greckie autostrady i opłaty drogowe.

Lazurowe niebo, piękne plaże, bogowie starożytni, drzewa pomarańczy uginające się od owoców i bajkowe widoki… To głównie kojarzy się nam z Grecją.

Kochamy greckie pomarańcze, oliwki i fetę. Dzięki możliwości eksportu tych towarów transportem chłodniczym, możemy cieszyć się produktami na naszych stołach.

Przewóz w temperaturze kontrolowanej polega na zachowaniu ciągłości wymaganej temperatury. Dotyczy towarów wymagających szczególnych warunków. Należą do nich głównie artykuły spożywcze między innymi owoce, sery, leki czy kosmetyki.  

Dlaczego temperatura kontrolowana jest tak ważna?

Ważne jest, aby produkty, które wymagają konkretnej temperatury nie straciły swojej wartości i jakości, dlatego też wszelkie wahania minimalne czy maksymalne mogą sprawić, że produkty będą niezdatne do dalszego użytku.

Pl-Transglob specjalizuje się w transporcie towarów w temperaturze kontrolowanej. Odpowiedni i niezawodny sprzęt a przede wszystkich świadomi bezpieczeństwa i jakości żywności kierowcy, pozwala nam na realizację takich zleceń. Każda trasa jest odpowiednio monitorowana a temperatura kontrolowana, czego dowodem są odpowiednie wydruki, które pozwalają udowodnić klientowi, że ich produkt dotarł w wymaganych warunkach.

Greckie autostrady i opłaty drogowe.

Jeszcze kilkanaście lat temu drogi w Grecji były w opłakanym stanie. Możliwość transportowania towarów była znacznie utrudniona. Kiedy rząd uchwalił opłaty drogowe, pieniądze zostały mądrze zainwestowane w rozbudowę autostrad, umożliwiając firmom transportowym pełne wykorzystanie tej nowej możliwości.

Dziś sieć greckich dróg to ponad 1000 km autostrad  i ponad 30000 km dróg krajowych, Bogato rozwinięta infrastruktura drogowa pozwala na czas dostarczyć towar do każdego miejsca. W Grecji nie obowiązują winiety, a opłaty za autostrady możemy pobrać na bramkach.

Poruszanie się po greckich autostradach oraz skuteczny import lub eksport towarów wymaga połączenia wiedzy i doświadczenia. Nasza firma doskonale wie, jak poruszać się po greckim systemie autostrad, a wiedzę tę zdobywała na przestrzeni kilku lat. Odpowiednie dokumenty, poprawne ich wypełnienie – zgodnie z obowiązującymi przepisami importowymi w Grecji sprawia, że transport jest bezpieczny i realizowany zawsze na czas. 

Ateny, Heraklion a może Patras? Gdziekolwiek. Pl-Transglob dojedzie w każde greckie miejsce.

Powiązane artykuły

Nie zwalniamy tempa – nowa naczepa chłodnicza w Pl-Transglob

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym