Na czym polega transport chłodniczy? Najważniejsze informacje o magazynowaniu i transporcie produktów chłodniczych

transport towarów do UE

Dystrybucja, transport i magazynowanie różnorodnych produktów, które wymagają utrzymywania stałej niskiej temperatury to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście współczesne technologie i firmy zajmujące się tą dziedziną oferują wygodne rozwiązanie związanych z tym problemów. Każdy etap magazynowania i transportu produktów chłodniczych wymaga pieczołowitego planowania i logistyki. Oto garść informacji na temat tego jak wygląda transport chłodniczy!

Tajniki magazynowania towarów chłodniczych – wynajem magazynu Bielsko-Biała

Współcześnie multum towarów wymaga utrzymania stałej, ściśle określonej temperatury. Mowa nie tylko o żywności, ale także medykamentach i innych wyrobach. Może to nastręczać sporo trudności w procesie magazynowania i transportu tych produktów. Nowoczesne rozwiązania pozwalają jednak ograniczyć te niedogodności do minimum. Dobrze zorganizowane przestrzenie magazynowe, w których można utrzymywać nie tylko stałą niską temperaturę, ale też wilgotność i poziom światła sprawiają, że można zdecydowanie łatwiej organizować transport szybko psujących się dóbr. Jeśli artykuły muszą przebyć długą drogę od miejsca produkcji, to konieczne może się okazać ich magazynowanie przed wysłaniem kolejnej partii do miejsca docelowego. Nie trzeba w takim przypadku budować magazynu od zera, lepiej wynająć chłodniczy magazyn w kluczowej lokalizacji.

Wynajem powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej pozwoli zabezpieczyć produkty, a następnie natychmiastowo wysłać transport do dowolnego kraju UE! Jeśli chodzi o wynajem magazynu, Bielsko-Biała jest świetnym miejscem gdzie można przechować artykuły chłodnicze za sprawą firmy Transglob! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą nowoczesnych magazynów chłodniczych do wynajęcia!

Specjalistyczny transport – chłodnia do przewożenia szybko psujących się artykułów

Jak wygląda transport chłodniczy?

Podobnie jak w procesie magazynowania produktów wrażliwych na zmiany temperatury, ich transport wymaga zastosowania odpowiednich metod i technologii. By uskuteczniać tak specyficzny transport, chłodnia będąca zwykle samochodem ciężarowym musi spełniać szereg restrykcyjnych warunków. Nie inaczej jest oczywiście z jej kierowcą, od którego również wymaga się konkretnego zakresu kompetencji. Dobrze wiedzieć, że transport chłodniczy to nie tylko zapewnienie odpowiednio niskiej temperatury. Konieczna jest jeszcze specyficzna wilgotność powietrza i, co kluczowe, zabezpieczenie ładunku tak, aby jego różne rodzaje nie reagowały ze sobą w razie kontaktu.

Każde zlecenie jest różne i oczywiście będzie miało różne wymagania, jednak zawsze należy wziąć pod uwagę:
-długość trasy – pozwala oszacować koszty i ryzyko związane z transportem,
-ilość ładunku – trzeba dostosować do niego typ pojazdu, chłodni i przede wszystkim zaplanować
-jego rozłożenie wewnątrz transportera,
-rodzaj ładunku – może wpływać na trudność i ryzyko transportu,
-wymagania transportowanych dóbr – oczywiście mowa głównie o temperaturze, ale też o czasie w jakim produkty stracą swoje właściwości, którego to nie można pod żadnym pozorem przekroczyć

Jakie produkty wymagają transportu chłodniczego? Bez wątpienia żywność, ale co może być mniej oczywiste, także kosmetyki, produkty i materiały rolnicze, leki, środki i narzędzia medyczne, a także próbki i materiały biologiczne jak organy, krew lub inne tkanki. Bez wątpienia to tylko krótka lista, ale daje ogląd jak istotna jest obecnie ta gałąź transportu.

PL-Tranglob - transport towarów w Polsce i w Unii Europejskiej

Niuanse transportu chłodniczego i oferta transportowa w Bielsku-Białej

Po omówieniu podstaw transportu chłodniczego, można przejść do konkretnych możliwości tego transportu oferowanego przez firmę Transglob. Ciągniki siodłowe firmy spełniają najnowsze wymogi Unii co do emisji spalin – Euro 5 oraz Euro 6. To zdecydowanie ważne, żeby transport nie generował nadmiernych zanieczyszczeń na tyle, ile się da, nowoczesne pojazdy dają tego gwarancję. Ważne jest wyposażenie ich w system GPS co pozwala nie tylko lepiej planować logistykę, ale też kontrolować poczynania kierowców. Chłodnie dają możliwość utrzymywania stałej i kontrolowanej temperatury od +30 do -30 st. C i dodatkowo mają możliwość skorzystania z termorejestratora dla odczytu temperatury w czasie trasy. Dzięki chłodni typu „doopelstock” znacznie zwiększa się możliwość przewożenia towarów, aż do 66 palet!

Powyższe rozwiązania to jednak nie cały przepis na sukces. Zaawansowana logistyka obejmująca trasy przejazdów i czasy pracy kierowców zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia opóźnień, które są przecież największym zagrożeniem przy transporcie chłodniczym. Mając to wszystko na uwadze, a także dodając wiele lat doświadczeń, można stwierdzić, że firma Transglob bez problemu dostarczy produkty chłodnicze do każdego miejsca w Unii Europejskiej!

Powiązane artykuły

Nie zwalniamy tempa – nowa naczepa chłodnicza w Pl-Transglob

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym