Wymiana handlowa między Polską a Słowacją

transport towarów słowacja

Polska od lat jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Słowacji. Wolumen wymiany handlowej wzrasta dynamicznie z roku na rok, co tworzy idealne środowisko biznesowe dla rodzimych firm. 

Wymiana handlowa między Polską a Słowacją – specyfika 

Republika Słowacka staje się, pod względem biznesowym, państwem coraz bardziej przyjaznym. W ciągu ostatnich lat można było zaobserwować większą inkluzyjność oraz stabilizację środowiska gospodarczego. Sprawiło to, że Słowacja stała się otwarta na partnerstwo również na szczeblu międzynarodowym. Najlepszym tego dowodem jest status państwa jako regionalnego lidera BIZ

Na uwagę zasługuje rozwinięta współpraca regionalna, również w kontekście władz samorządowych. Polskie i słowackie regiony podpisały już w sumie dziewięć umów o partnerstwie. Co więcej, niemal 300 polskich miast współpracuje z ośrodkami miejskimi Słowacji, realizując inwestycję oraz intensyfikując wymianę handlową na różnych szczeblach i w wielu branżach. 

Słowacja jest bliskim partnerem także ze względu na bliskość kulturową i podobny język. Polacy nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktów ze słowackimi kontrahentami, co sprzyja prowadzeniu biznesu oraz zawieraniu umów gospodarczych. 

Proces wymiany handlowej pomiędzy Polską a Słowacją

Pokonanie danej odległości, szczególnie w transporcie drogowym wymaga odpowiedniego planowania. Dysponujemy profesjonalnym działem logistycznym, który optymalizuje nasze działania w skali międzynarodowej. Przepływ towarów wymaga strategii, dlatego staramy się, aby każdy ładunek przewożony był w odpowiednich warunkach i terminowo trafił do miejsca docelowego. Firma Transglob świadczy usługi związane z transportem oraz magazynowaniem towarów, we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Specjalizujemy się w transporcie chłodniczym

Transport jest zawsze odpowiednio zabezpieczony, zgodnie z zasadami obowiązującymi na rynku. Ułatwić może to prowadzony monitoring pojazdu GPS 24/dobę, który pozwala mieć pewność, gdzie dokładnie znajduje się kierowca oraz ile zostało do miejsca docelowego. Nasi pracownicy dysponują licencjami na transport krajowy i międzynarodowy. Stosujemy także finansowe zabezpieczenie transportu. Doświadczenie nauczyło nas, aby na bieżąco kontrolować przebieg zlecenia oraz każdy jego etap. Jako firma Transglob posiadamy ciągniki Volvo. Naczepy chłodnicze, którymi dysponujemy, wyposażone są w termorejestaratory z możliwością wydruku. Nasze chłodnie Schmitz Cargobull służą do przewozu towarów w temperaturze kontrolowanej od +30 do -30 st. C. Chłodnie zaprojektowane są w systemie doopelstock, a więc posiadają podwójną podłogę, dzięki czemu istnieje możliwość załadowania 66 palet, co pozwala na optymalizację procesów logistycznych w ramach naszego przedsiębiorstwa oraz prowadzonej działalności gospodarczej.

Szukasz firmy transportowej?

Transportujemy towary we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Specjalizujemy się w transporcie chłodniczym.

Jesteśmy dla Ciebie! Zamów transport, a my dostarczamy Twoje towary pod wskazany adres!

Wynajem magazynu Bielsko

Oferujemy również usługi przechowywania towarów w temperaturze kontrolowanej. Dysponujemy magazynami przystosowanymi do przechowywania 2000 EURO PALET.  Nasi klienci korzystają również z obsługi logistycznej w celu zwiększenia efektywności poszczególnych procesów logistycznych, dlatego, jeśli chodzi o wynajem powierzchni magazynowej Bielsko, pozostajemy ważnym partnerem na rynku. 

Współpraca polsko-słowacka – które branże mogą zyskać? 

Słowacja to państwo, które podobnie jak Polska, należy do Unii Europejskiej. Dzięki temu formalności związane z wymianą handlową czy funkcjonowaniem przedsiębiorstw są uproszczone. To również środowisko biznesowe otwarte na partnerów z Polski, szczególnie w kontekście branży TSL. Bratysława zwraca uwagę na brak kierowców, który sprawia, że cała logistyka zmaga się ze sporymi problemami kadrowymi. To spora szansa dla polskich przedsiębiorstw, które chcą brać czynny udział w nawiązaniu kontaktów ze słowackimi partnerami. Oferujemy kompleksową obsługę tamtejszego rynku oraz przewóz na linii Polska-Słowacja zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w branży TSL. 

Specjalizujemy się w transporcie chłodniczym, kierując swoje usługi do różnego rodzaju przedsiębiorstw. Biorąc pod uwagę statystyki, transport żywności stanowi ważny udział w ogólnym udziale ładunków w wymianie handlowej pomiędzy Polską a Słowacją, zarówno pod względem wolumenu, jak i wartości. Transport zapewnia komplementarność innym gałęziom gospodarki, a chłodnia umożliwia przewożenie kluczowych ładunków w warunkach kontrolowanych. Kierujemy swoje usługi również do innych branż, w tym farmaceutycznej, chemicznej czy szeroko rozumianego przemysłu. 

Powiązane artykuły

Nie zwalniamy tempa – nowa naczepa chłodnicza w Pl-Transglob

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym