Wynajem powierzchni magazynowej – na co zwrócić uwagę?

Chcąc wynająć magazyn, powinniśmy ocenić kilka istotnych parametrów, żeby mieć pewność, że dokonany wybór jest najlepszych z możliwych. O czym szczególnie pamiętać?

Czy wielkość magazynu będzie odpowiednia za jakiś czas?

Pierwsze, co trzeba ocenić to wielkość magazynu, tak, by był on odpowiedni do potrzeb, idealny do charakteru prowadzonej działalności. W tej kwestii należy też pamiętać o innej ważnej sprawie – czasie wynajmu magazynu. To dlatego, że choć miejsce to może wydawać się duże, to z perspektywy czasu może się to zmienić, na przykład jak firma zacznie się rozrastać i będzie potrzebować więcej przestrzeni. Z tego powodu powinniśmy pamiętać, by nie podpisywać umowy najmu na zbyt długi czas. To więc myślenie perspektywiczne, odnoszące się nie tylko do najbliższego okresu, lecz również w kontekście długofalowym.

Obsługa samochodów ciężarowych – czy jest taka możliwość?

Można powiedzieć, że w poprzednim akapicie dotknęliśmy sprawy absolutnie kluczowej, ale oczywiście inne są równie ważne. Jedna z nich dotyczy funkcjonalności magazynu, a zwłaszcza tego, czy umożliwia obsługiwanie samochodów ciężarowych typu TIR i tym podobnych. Uwzględniając to, trzeba pamiętać, że tak duży pojazd potrzebuje bramy na poziomie 1,2 metra, a trochę mniejszy, jak Van, około 80 cm. To już spore rozmiary i jako przyszły najemca musimy zwrócić na to uwagę, by nie przeżyć później przykrego rozczarowania. Ponadto, sprawdźmy też, czy w razie potrzeby będzie można dostawić platformę, rampę czy bramą ruchomą. 

Dostęp do magazynu – czy mamy go zapewniony przez cały czas?

Na pewno każdy wynajmujący powierzchnię magazynową chciałby mieć do niej dostęp przez cały czas, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy planujemy dowozić towar na przykład w nocy. Jeśli to dla nas kluczowa kwestia, musimy to koniecznie omówić przy podpisaniu umowy, żeby później nie przeżyć przykrego rozczarowania. Dobrze też dowiedzieć się, jak chroniony jest obiekt – czy przez całą dobę i jakie zabezpieczenia są stosowane. To niezwykle istotne, żeby ochronić swoją własność przed włamaniem.

Magazyn dopasowany do potrzeb – miejmy pewność, że tak jest!

Może też być tak, że uda nam się znaleźć idealny magazyn, odpowiednio duży i przestronny, rokujący na przyszłość, ale w trakcie ustalania warunków najmu dowiemy się, że wynajmujący nie spełni naszych wszystkich potrzeb, gdyż prowadzona przez nas działalność (na przykład przechowujemy żywność lub leki) rządzi się swoimi restrykcyjnymi zasadami. Mówiąc prościej – magazyn choć wydawał się w sam raz, tak naprawdę nie pasuje do profilu naszego biznesu. A co gorsza, nie ma nawet szans, że można go dostosować do własnych potrzeb. Powinniśmy więc od początku nakreślić, czego oczekujemy i do jakich celów chcemy wynająć powierzchnię magazynową. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nieporozumień.

Szukasz magazynu do wynajęcia?

Nasze magazyny przystosowane są do przechowywania towarów wszelkiego rodzaju. Nasi magazynierzy to profesjonaliści którzy świetnie radzą sobie z planowaniem przestrzennym.

Jesteśmy dla Ciebie! Skorzystaj z naszej przestrzeni magazynowej

Cena wynajmu – ile to kosztuje?

I oczywiście, nie można nie wspomnieć o cenie wynajmu magazynu. Nie jest to może najważniejszy czynnik, ale ma ogromny wpływ na ostateczną decyzję. Wiele zależy oczywiście od wielkości magazynu, choć równie istotne jest to, jaki on ma standard. Niektórzy właściciele wyposażają je w system monitoringu, ogrzewanie czy windy towarowe, co oczywiście zwiększa atrakcyjność magazynu i automatycznie podnosi jego cenę. 

Już wiemy, na co zwrócić uwagę podczas wynajmu powierzchni magazynowej. Mamy nadzieję, że te informacje będą przydatne. Jednocześnie, jeśli szukamy wynajmu powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej, zapraszamy pod adres https://pl-transglob.eu/magazynowanie/.

Powiązane artykuły

Nie zwalniamy tempa – nowa naczepa chłodnicza w Pl-Transglob

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym