Aktualności

Najnowszy wpis

Transport w UE a transport międzynarodowy – ważne aspekty dla firmy transportowej

Wynajem powierzchni magazynowej – na co zwrócić uwagę?

Chcąc wynająć magazyn, powinniśmy ocenić kilka istotnych parametrów, żeby mieć pewność, że dokonany wybór jest najlepszych z możliwych. O czym szczególnie pamiętać?

Czym różni się transport LTL i FTL?

Transport drogowy to podstawa funkcjonowania każdego kraju. Ciężko sobie bez niego wyobrazić dobrostan gospodarczy. To oczywiste, ale warto wiedzieć też, jak ważny wpływ ma specjalizacja usług transportowych. Dowiedzmy się o tym więcej, odpowiadając na pytanie, czym się różni transport LTL i FTL?

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem pracy w firmie transportowej?

Szeroko pojęta branża logistyczna to sektor gospodarki, który na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat rozwija się w Polsce szczególnie dynamicznie. Taki stan rzeczy oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów TSL (Transport, Spedycja, Logistyczna) dynamicznie wzrasta. Z drugiej jednak strony warto pamiętać – jeszcze przed podjęciem pracy w firmie transportowej – o kilku istotnych kwestiach.

Wymiana handlowa między Polską a Słowacją

Polska od lat jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Słowacji. Wolumen wymiany handlowej wzrasta dynamicznie z roku na rok, co tworzy idealne środowisko biznesowe dla rodzimych firm.

Transport chłodniczy do krajów Unii Europejskiej.

Aktualnie transport chłodniczy gra fundamentalną rolę w wielu dziedzinach życia. Jak wygląda jego specyfika do krajów Unii Europejskiej?

Na czym polega transport chłodniczy? Najważniejsze informacje o magazynowaniu i transporcie produktów chłodniczych

Wynajem powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej pozwoli zabezpieczyć produkty, oraz wysłać transport do dowolnego kraju UE!

Regały przesuwne – mamy rozwiązanie na optymalizację naszej powierzchni magazynowej

Kilka dni temu na naszym magazynie, zostały zamontowane i uruchomione nowe regały. Patrząc w przyszłość - abyśmy mogli zapełnić nasz magazyn „po brzegi”, tym samym maksymalnie wykorzystać powierzchnię, zostały zamontowane regały przesuwne.

Chwalimy się!

Miło nam ogłosić wszem i wobec, że firma PL-TRANSGLOB posiada wdrożony system HACCP. Codex Alimentarius, wymagania prawa polskiego i Unii Europejskiej nie są nam obce.