Transport chłodniczy do krajów Unii Europejskiej.

transport chłodniczy międzynarodowy

W dzisiejszych czasach transport chłodniczy gra fundamentalną rolę w niezliczonych dziedzinach ludzkiego życia. Zwłaszcza kwestia transportu żywności wymaga organizacji sprawnego zaplecza logistycznego, w którym nie ma wiele miejsca na błędy, niedopatrzenia i przede wszystkim opóźnienia. Chociaż otwarte granice Unii Europejskiej niewątpliwie ułatwiają transport międzynarodowy, nadal trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem. Czy zatem warto powierzyć magazynowanie i transport produktów chłodniczych specjalizującej się w tym firmie? Odpowiedź poniżej!

Wynajem magazynu Bielsko-Biała-co warto wiedzieć?

Gdzie wynająć magazyn w Bielsku?


Towary chłodnicze, które zostaną wysłane do krajów Unii Europejskiej będą często wymagały uprzedniego magazynowania, oczywiście w stale niskiej temperaturze. Wynajem powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej jest popularnym sposobem by zabezpieczyć tego typu materiały przez dłuższy czas, by następnie dokonać ich transportu za granicę. W Transglob profesjonalna obsługa zapewnia całodobową opiekę nad przechowywanymi w chłodniczych warunkach produktami. Możliwe jest to dzięki kontrolowanej i ściśle określonej temperaturze utrzymywanej w magazynach. Te ostatnie pomieszczą aż 2000 europalet, co oznacza, że nawet największe transporty nadają się na wynajem magazynu w Bielsku-Białej. Budowa łańcucha logistycznego, a zwłaszcza budynków magazynowych jest kosztowna i dość ryzykowna, ze względu na zmieniające się szybko w dzisiejszych czasach realia. Dlatego planując transport, chłodnia magazynowa może zostać wynajęta na określony czas, znacznie zmniejszając koszty.

Ze względu na swoje położenie w południowo-zachodniej Polsce, wynajem powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej jest częstym rozwiązaniem przy transporcie dóbr do pobliskich Czech i Słowacji, ale też położonych dalej innych krajów Unii Europejskiej.

Jak wygląda specyfika transportu chłodnią do krajów Unii Europejskiej?

Sam transport chłodniczy może nastręczać znacznie większych problemów niż magazynowanie towarów, zwłaszcza na dalekich dystansach w Unii Europejskiej. Ze względu na ograniczoną trwałość przewożonych produktów, nawet przy najlepszych chłodniach jest to wyścig z czasem. Co prawda polityka celna UE sprawia, że przejazd na granicę nie kończy się zbyt często długim oczekiwaniem, to jednak trzeba mieć taką ewentualność na uwadze. Biorąc pod uwagę tak wymagający transport, chłodnia powinna przez całą trasę zapewniać stałe warunki. Mowa tutaj oczywiście o temperaturze, ale też wilgotności powietrza i unieruchomieniu ładunku w bezpiecznej pozycji. Z uwagi na odległości, jakie pokonuje ładunek przemierzając Unię Europejską, konieczne będzie wzięcie pod uwagę przebiegu trasy, oczekiwanego czasu dostawy, wielkości i rodzaju towaru. Po drodze nie ma wiele miejsc na błąd i przestoje, dlatego zawsze w pogotowiu należy mieć plan awaryjny.

W Transglob specjaliści spędzili lata na doskonaleniu tych wszystkich niuansów, dlatego każdy transport chłodnią wykonywany przez firmę trafia na czas do dowolnego kraju Unii Europejskiej!

Transport i magazynowanie towarów chłodniczych w Bielsku-Białej – szczegóły techniczne

Zakres towarów chłodniczych, które wymagają specjalistycznego transportu jest szeroki i obejmuje wiele dziedzin życia, można wyróżnić tutaj zwłaszcza:

  • żywność
  • leki
  • kosmetyki
  • przybory medyczne
  • środki ochrony roślin, nawozy, sadzonki i inne wyposażenie rolnicze
  • środki chemiczne dla przemysłu

Jak widać, wbrew pozorom, żywność stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej w tej dziedzinie transportu. Wynajem magazynu w Bielsku oferowany przez Transglob pozwoli na przechowanie wszystkich powyższych towarów, a następnie sprawny i bezpieczny ich transport! jest to możliwe nie tylko dzięki profesjonalizmowi pracowników, ale także dzięki rozwiązaniom technicznym. Stosowane przez firmę chłodnie typu doopelstock pozwalają na transport nawet 66 palet jednocześnie. Każdy taki transport posiada na pokładzie moduł GPS, dzięki któremu cała fota pojazdów jest pod stałym monitoringiem. Pozwala to na szybką reakcję w niespodziewanych sytuacjach. Przy transporcie przez setki kilometrów na terenie UE utrzymywana jest stała, regulowana temperatura aż do -30 stopni Celsjusza. Można to łatwo zweryfikować używając termojestratora. Warto wreszcie wspomnieć, że wszystkie pojazdy firmy Transglob spełniają unijne wymogi Euro 5 i 6 co do emisji spalin.

Powyższe czynniki w połączeniu z doświadczeniem i zaangażowaniem pracowników dają poznać firmę Transglob jako idealnego kandydata na transport chłodniczy i wynajem powierzchni magazynowej w Bielsku.

Powiązane artykuły

Nie zwalniamy tempa – nowa naczepa chłodnicza w Pl-Transglob

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym