Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym

Zdobywamy nową wiedzę i doświadczenia

Dlaczego chcemy się szkolić?

#Szkolenie-pracowników-to-nie-wydatek-–-to-inwestycja.

W marcowy weekend zespół PL-TRANSGLOB uczestniczył w integracji i szkoleniu wyjazdowym zorganizowanym przez naszego pracodawcę i Bielskie Centrum Szkoleniowe.

Zdobywamy nową wiedzę i doświadczenia

„Zarządzanie konfliktem – jak lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami i konfliktami” – to temat przewodni naszego spotkania. Temat wydawałby się błahy i zbędny, jednak nic bardziej mylnego. Nasz trener Szymon Szałapski w interesujący sposób przekazał nam swoją wiedzę. Na przykładach „z życia wziętych” rozwiązywaliśmy kwestie sporne, co zdecydowanie zaowocowało w nowe doświadczenia i inne spojrzenie na dane problemy. Integracja i wymiana zdań pozwoliła nam jeszcze bardziej się poznać, a przede wszystkim poczuć pewność siebie w tym co robimy.

Szkolenie było aktywizujące i z dużym potencjałem. Nim się zorientowaliśmy minęły dwa dni a tematy jeszcze się nie wyczerpały.  Interesująca tematyka, którą wykorzystamy w pracy, ale która również pomoże nam w życiu codziennym. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że dużym atutem trenera była doskonała znajomość tematu szkolenia, bogate doświadczenie zawodowe a przede wszystkim otwartość na uwagi i nasze pytania.

Dlaczego chcemy się szkolić?

Szkolenie wspiera rozwój, podnosi nasze kwalifikacje i pozwala uzyskać lepszą efektywność pracy. Dodatkowo, jeżeli tematyka jest dla nas interesując a zajęcia poprowadzone są w sposób ciekawy, szkolący będzie chciał wykorzystać materiał omawiany podczas spotkania. Kluczem do sukcesu jest dotarcie do osoby słuchającej.  

Szkolenie pracowników to nie wydatek – to inwestycja.

Programy szkoleniowe są wartością dodaną, ponieważ zapoznają pracowników ze specjalistycznymi punktami widzenia i innowacyjnymi technikami, które mogą być stosowane w ich pracy.

Ponadto, można stworzyć środowisko do nawiązania współpracy. Szkolenia zewnętrzne mogą koncentrować się na procesach i procedurach wdrożonych w danej firmie, mogą poszerzyć perspektywę pracownika na danym stanowisku i pomóc mu lepiej zrozumieć trendy standardowe. Firma organizując szkolenia, pokazuje pracownikowi, że organizacja ceni jego rozwój i jest aktywnym przedsięwzięciem w jego przyszłości. Wspomaga to stworzenie pozytywnej kultury firmy.

W wyniku uczestnictwa w szkoleniach pracownicy często zaspokajają potrzebę samorealizacji poprzez wytyczanie własnych ścieżek rozwoju zawodowego. Uczestnictwo w szkoleniach czy kursach pozwala im spojrzeć na swoją pracę, stanowiska i procesy z dystansu. Wzbogaca to możliwości i często jest podstawą do podejmowania nowych, ambitniejszych zadań w przyszłości.

Powiązane artykuły

Nie zwalniamy tempa – nowa naczepa chłodnicza w Pl-Transglob

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym