Spedycja międzynarodowa i krajowa

Spedycja międzynarodowa i krajowa

spedycja krajowa i międzynarodowa

Spedycja międzynarodowa to proces przeprowadzenia docelowego przesyłu towarów poza granicę państwa. W zależności od specyfiki firmy i na jakim obszarze się skupia, przeważnie jest to transport międzynarodowy i w przypadku Wspólnoty Europejskiej zagraniczny.

Postarajmy się wytłumaczyć, na czym ta dziedzina się opiera. Przede wszystkim musimy rozróżnić dwa rodzaje spedycji – krajową i międzynarodową. Krajowa spedycja dotyczy przewozu ładunku od miejsca pochodzenia do miejsca docelowego oraz wykonywania pakietów kurierskich.

Spedycja to nie tylko transport

Spedycja to nie tylko sam transport. To również planowanie, zaopatrywanie i organizacja przewozu.

Jak każda gałąź danego zawodu również i spedycja ma swoje zalety i wady. Zdecydowanie praca spedytora posiada wiele walorów z możliwością ciągłego rozwoju.

Spedycja to branża dzięki której otrzymasz:

– stanowisko związane z logistyką;

– możliwość wyjazdów zagranicznych;

– atrakcyjne wynagrodzenie;

– współpracę z uznanymi firmami;

Spedycja międzynarodowa to transport towarów w obrębie kraju lub poza jego granicami. Jest to usługa, której celem jest dostarczenie podmiotowych przesyłek do ustalonego miejsca w terminie oraz w odpowiedniej jakości. Spedytorzy są odpowiedzialni za całokształt przebiegu operacji, a także za ubezpieczenie terenu transportu.

Spedycja krajowa

Spedycja krajowa obejmuje transport towarów wewnątrz granic kraju. Prace spedycyjne dotyczące przewozów są czasem łączone z usługami logistycznymi (np. kontrola stanów magazynowych)

Spedycja jest branżą transportową, która szczególnie w Polsce rozwija się od kilkunastu lat. To dzięki niej możemy zaopatrywać się w towar z zagranicy, dostarczać towary do klientów, a także eksportować produkty do innych krajów. Spedycja międzynarodowa to głównie transport drogowy.

W Pl-Transglob zawsze szukamy najlepszych i najzdolniejszych ludzi do naszego zespołu. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do nas, prześlij swoje CV i list motywacyjny na nasz e-mail.

Nasi pracownicy potrafią wykazać się następującymi umiejętnościami:

– silna znajomość międzynarodowych przepisów i procedur spedycyjnych

– doświadczenie spedycyjne i logistyczne

– doskonałe umiejętności w zakresie obsługi klienta

– znajomość procesów spedycyjnych w Europie

– bardzo dobry kontakt z klientem polskim i zagranicznym

– podejmowanie szybkich a zarazem trafnych decyzji

Dział spedycji jest odpowiedzialny za transport towarów i materiałów. Ich zadaniem jest upewnienie się, że każdy towar na naszym samochodzie jest wysyłany i dostarczany w sposób, który spełnia potrzeby klienta.

Istnieje wiele różnych rodzajów działów wysyłki w zależności od firmy lub branży, w której się pracuje. Na przykład, istnieją krajowe działy spedycyjne, które zajmują się przemieszczaniem towarów w obrębie kraju, oraz międzynarodowe działy spedycyjne, które obsługują przedmioty, które muszą być transportowane przez granice kraju.

Większość firm posiada własny zespół logistyczny, który zarządza ich potrzebami transportowymi, ale mniejsze firmy często zlecają tę odpowiedzialność zewnętrznym dostawcom usług logistycznych, którzy specjalizują się w tym obszarze działalności.

Dział spedycji międzynarodowej firmy Pl-Transglob zapewnia niezawodne usługi spedycji międzynarodowej. Zespół posiada szerokie doświadczenie w zakresie globalnych barier handlowych, takich jak przepisy importowe/eksportowe i taryfy.

Powiązane artykuły

Nie zwalniamy tempa – nowa naczepa chłodnicza w Pl-Transglob

Pomarańcza, oliwki, wino i …MY – PL-Transglob na linii Polska-Grecja

Przyjemne z pożytecznym – PL-TRANSGLOB integruje się na szkoleniu wyjazdowym